Shaolin Show Praha

Shaolin Kung Fu Show Praha a Brno

Shaolinská Kung Fu Show Vám Přiblíží Život a Schopnosti Mnichů, Kteří Přinesli Svoji Mysl A Tělo K Dokonalosti

Dne 4.4.2016 v Praze, KCP a 11.4.2016 – v Brně (hala Vodova), proběhne dvouhodinové vystoupení mnichů ze světově proslulého čínského kláštera Shaolin (Šaolin), kde se všichni diváci mohou seznámit se všemi dovednostmi, které tento klášter prosluli pocelém světě.

Shaolin Show Praha

Od počátků 70 let bylo natočeno mnoho filmů z tématikou Shaolinského chrámu a pojem pro čínská bojová umění  – Kung Fu se vžil do paměti mnoha příznivců všech bojových umění. A není divu. Téměř všechna bojová umění vycházejí ze základů Shaolinského Kung Fu.

Klášter mnichů Shaolin se nachází v provincii Henan – asi 700 km na jihozápad od hlavního města Číny. Klášter byl založen indickým mnichem Damo, který cestoval z Indie a v Číne začal vyučovat budhistické učení do čínštiny a rozvinul nový filosofický směr myšlení.

V porovnaní s klasickým učením jde o jeden ze směrů Zen Budhismu, který soustřeďuje harmonii těla a ducha. Mniši vyvinuli meditace a školení s cvičením, které jim poskytovalo neuvěřitelnou fyzickou zručnost.

Tyto metody výcviku byly, jsou a navždy budou zdrojem všech bojových umění známých na západě, jako např. Kung Fu.

shaolin kung fu show praha

Wing Chun Kung Fu vs Shaolin Kung Fu

Jedno z mnoha čínských bojových umění, které má podle legendy své základy právě z šaolinského kung fu je moderní bojový systém Wing Tsun(Wing Chun, Ving Tsun) Kung Fu.

V legendě o vzniku Wing Chun se říká, že zhruba před 350 lety byl klášter Šaolin vypálen, protože tehdejší vláda se bála bojových schopností mnichů a chtěla předejít svému svržení. Proto nasadila své zvědy do kláštera jako občany, kteří se chtějí učit jejich kung fu. Po dlouhých letech výuky, tito mniší (zrádci) pomohly infiltrovat tento chrám a zničit ho v plamenech.

Z tohoto požáru přežilo pouze 5 mnichů. Mezi nima byla jedna žena, jménem Wu Mei (Ng Mui podle kantonské výslovnosti). Tito uprchlíci museli po dlouhá léta žít v utajení. Museli mít nová jména, nesměli používat své schopnosti na veřejnosti a tak by se zdálo, že šaolinské kung fu se brzy vytratí.

Jenže těchto 5 mistrů bojových umění se nevzdávalo. V tajnosti vymýšleli nové bojové metody a tentokrát je chtěli vylepšit aby fungovali právě proti technikám, které se dříve naučili.

Ng Mui a Bojové Umění Wing Tsun Kung Fu

Ng Mui a Yim Wing TsunNaše bojové umění, které vyučujeme bylo pojmenováno podle žačky mistrně Ng Mui – Yim Wing  Tsun. Nejdříve se Ng Mui usadila v klášteru bílého jeřába a přemýšlela o nové metodě Kung Fu. Jednoho dne uviděla souboj hada a bílého jeřába a moc jí uchvátily pohyby, které viděla. Na základě této zkušenosti vymyslela koncept nebo myšlenku boje, kde síla soupeře a akrobatické schopnosti (typické pro šaolinské bojové umění), nesmí hrát vůbec žádnou roli. Nebo tyto schopnosti mniši trénují již od 3 let věku a trvalo by hodně dlouho, než by se vychovali noví bojovníci Shaolinského Kung Fu.

Yim Wing Tsun – Slečna Po Které Se Náš Styl Kung Fu Jmenuje

Jednoho dne mniška Ng Mui přišla do obchodu s tofu a viděla neštastného otce krásné dívky a ptala se na příčinu. Poté co jí tento otec sdělil, že tamní člen gangu a pouliční rváč si dělá nároky na jeho jedinou dceru, Ng Mui se rozhodla přijmout tuto slečnu Yim Wing Tsun do svého učení.

Po roce tréninku se Yim Wing Tsun vrátila zpět do vesnice a když si pro ní přišel ten rváč, vyzvala ho na souboj. Sázka byla jasná: když vyhraje on, veme si ho za manžela, když vyhraje ona, odejde a navždy se nevrrátí do vesnice.Yim Wing Tsun Kung Fu

Samozřejmě slečna Yim Wing Tsun vyhrála a později si vzala svou životní lásku za manžela. Ten právě pojmenoval naše bojové umění podle jeho manželky na její počest.

Poté se tento styl čínského Kung Fu předával z generace na generaci až po posledního proslulého velmistra Ip Mana, který toto bojové umění přivezl z Číny do Hong Kong (tehdy pod vládou Velké Británie).

Odtud se Wing Chun stal jedním z nejznámějších čínských bojových umění, které je založeno na rychlou sebeobranu pro normální lidi všech věkových kategorií a díky tomu, že byl vyvinut ženami, bojovník Wing Tsun se neučí odrážet útoky silou proti síle útočníka, ale učí se využívat protivníkovu sílu ve svůj prospěch.

Čínské bojové umění Wing Tsun se stává v posledních 10 letech více a více populární, diky hongkongským filmařům, kteří natočili sérii filmů o životě posledního velmistra Ip Mana, který se zasloužil o propagaci Wing Chun po celém světě.

Nejnovější film je Ip Man 3, který nedávno vyšel už i na DVD a Bluray discích. Tady je pár scén z filmů o legendě jménem Ip Man:

 

 

Máte zájem studovat Wing Tsun Kung Fu?
Napište na email: sifu@wtkungfu.cz nebo
zavolejte na 778 520 520 a domluvíme se.

Trénujeme v Praze a v Rakovníku.