Chris teaching

Seminář se Sifu Chrisem Collinsem v Praze

Dne 17. května 2015 k nám do Čech opět zavítal mistr Chris Collins z Hong Kongu na pravidelný seminář, který se letos konal ve škole Zdeňka Kobrleho v Hradci Králové a také i v naší škole WT Kung Fu Praha.

Sifu Chris Collins v akci

Obě školy se před pár lety rozhodli opustit jakékoliv evropské kořeny a formy výuky a následovat pouze autentické Wing Tsun tak jak je to vyučováno ve škole velmistra Leung Tinga.

Sifu Chris Collins byl u nás podruhé a nyní zůstal i více dní, aby měl čas věnovat se tréninkům instruktorů českých škol a tím nastavit a kontrolovat kvalitu hongkongského WT v naší malé republice.

Jsme moc rádi, že mistr už přiletěl v neděli místo původně plánovaného úterý. Pro nás to byla velká radost, protože jsme mohli začít se soukromou výukou  dříve. Na odpočinek po letu jsme zašli do tradiční české hospody na dobré jídlo a zároveň využili situace a koukali jsme se na zápas v hokeji Česká republika proti USA. Chris měl takto možnost i pocítit atmosféru, kde každý fandí hokeji. Měl pak ohromnou radost, že jeho team USA vyhráli.

Sifu Chris Collins vysvetluje detaily pri treninku WingTsunPoté jsme udělali krátkou procházku Prahou a došli na Karlův most. Nakonec zakončili den při šálku čaje v čajovně a chvilku debatovali na různá témata. Čas utíkal moc rychle a kolem desáté večer jsme zakončili vstupní den Chrisova pobytu v našem hlavním městě.

Od pondělí do středy probíhala soukromá výuka pro hlavní učitele škol WT a trénink bylhodně náročný. V průměru jsme trénovali 9 hodin denně a opravdu jsme šli na plný plyn.

Ve čtvrtek ráno jetě bylo čas na pár hodin tréninku a po obědě se sifu Chris Collins přestěhoval do Hradce Králové kde až do pátku vedl tréninky pokročilých studentů a dalších instruktorů. V pátek dopoledne ještě i stihl udělat test studentovi na modré triko, což byla velmi dobrá zkušenost. Testování studentů opravdu neprobíhá tak, jake je tomu v mnoha evropských WT organizacích. Podle hongkongských pravidel nestačí pouze umět dané techniky, ale je hodně důležité je aplikovat i pod tlakem jak psychickým tak i fyzickým.Sifu Chris Collins ukazuje nove techniky

V sobotu pak začal první den semináře otevřeného pro všechny studenty v České republice, tak i pro studenty jiných škol Wing Tsun, Wing Chun… dokonce přijeli i studenti a instruktoři z Anglie, Německa a Holandska. Je vidět, že hongkongský Wing Tsun začíná mít opravdu velký úspěch a zájem v Evropě o tuto výuku se opravdu zvyšuje každým měsícem.

V neděli byl pak poslední den semináře pro studenty. Sifu Chris měl tak možnost vidět i pár studentů z naší školy a musím říct, že mě jako učitele moc potěšilo, když sifu Chris za mnou přišel a oznámil mi, že vyučuji své studenti opravdu moc dobře, protože i za necelých půl roku opravdu dosáhli dobrého pochopení Wing Tsun Kung Fu. Svým studentům tímto děkuji, že předvedli opravdu velmi dobrý kus práce a snad příští rok více studentů navštíví seminář.

I přesto, že na semináři bylo přes 70 lidí, byla naše škola schopna pohltit všechny studenty bez toho abychom si museli pronajímat tělocvičnu základní školy. Studenti si tak mohli vyzkoušet i dřevěné panáky, které nejsou zahaleny žádným tajemstvím.

HKWTA seminář Praha

Po semináři jsme zakončili den opět již tradiční večeří a konzultací o proběhnutém náročném týdnu tréninku. Všichni, kdo absolvovali celý týden tj. kolem 40 hodin plného tréninku, si mohli odpočinout. Kdo to nezažil, nezná jak náročný tento nonstop trénink opravdu je.

Hned po semináři jsme dostali velmi dobré ohlasy na to, jak super Sifu Chris Collins je, jakou má správnou didaktiku výuky a jak moc je přátelský. Pro nás je to teď velká motivace a budeme se snažit co nejdřríve pozvat Chrise opět do Prahy. Držte nám palce!

 

LEKCE KUNG FU ZDARMA – REGISTRACE NA NÁBOR DO ŠKOLY WING TSUN KUNG FU PRAHA

Máte zájem studovat Wing Tsun Kung Fu?
Klikněte na odkaz dole a přijďte si vyzkoušet, zda je toto bojové umění právě pro Vás!

Nábor a INTRO lekce zdarma bude probíhat pouze podle počtu zájemců. Více informací najdete na naší náborové stránce:

WINGTSUNPRAHA.cz